Sosyal Medya Hizmeti

sosyal medya hizmeti
sosyal medya hizmeti

Günümüzde 80 milyondan ve daha fazlası aktif sosyal medya kullanıcısı yer almaktadır. Her geçen gün ile birlikte bu sayının artışı devam etmektedir. Hepimizin sosyal medya üzerinden sergilemiş olduğumuz bir kimliği de bulunmaktadır. Eğlence, üzüntü, sevinç, öfke gibi şeyleri sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunarak bu kimliği oluşturmaktayız. Markalar da tüketiciler ile bir bağ kurmak, akıllarda kalmak, tanıdık olmak açısından bu marka kimliğinin oluşturulması da oldukça önem taşımaktadır.

Bu kimliğin yansıtılmasıyla birlikte insanların buluşması açısından en uygun yer sosyal medyadır. Sizlerde firmanızın etkili bir şekilde büyümesiyle birlikte markanızın kimliğini sağlayabilmek açısından kitlelerle buluşmak için sosyal medyayı etkili olarak kullanmak, hedeflerinizi gerçekleştirebilmek adına İzmir SEO‘yu tercih edebilir ve sunulan sosyal medya hizmetinden yararlanabilirsiniz. Peki, Sosyal medya hizmetleri nelerdir? İzmir sosyal medya yönetimi nasıl olur? Hep birlikte inceleyelim.

Sosyal Medya Hizmetleri Nelerdir ve Nasıl Yapılır

  • Kampanya Stratejisi ve Yönetimi: Doğru hedef kitlenin ve bölgenin hedeflemekte olan reklam kampanyaları oluşturulmaktadır. Reklam kampanyalarının takibiyle birlikte analizi yapılmaktadır. Tamamen doğru kitlenin hedeflenmesiyle birlikte ulaşılabilir olmasıyla birlikte uygun bir maliyet ile birlikte başarılı reklam. kampanyalarının devamlılığı sağlanır.
  • Kanal Analizleri ve Raporlama: Üretilen içeriklerin etkileşimi, beğeni, yorumu takip edilmesiyle birlikte analiz edilmektedir. Takipçi sayısındaki artış ve azalışla birlikte takipçilerin hareketleri izlenmektedir. Sayfa etkileşiminin arttırılabilmesi açısından da stratejiklerin oluşumu da sağlanır. Sosyal medyadaki reklam içerikleri üzeriyle geri dönüşümlerin raporlaması da yapılmaktadır.
  • İçerik Üretim Stratejisi ve Yönetimi: Hedef kitlenize uygun içerik, blog yazısı, görseller ve videoların üretimi sağlanmaktadır. Özgün ve yaratıcı görsellerle birlikte anlaşılır ve net içeriklerin hazırlanması da gerekmektedir. Kullanıcıların ilgisini çekebilmek ve oluşturulan içeriklerle birlikte size tıklanma ve etkileşimin sağlanması gerekmektedir. Sürekli olarak güncel bir şekilde içeriklerin üretilmesi, kullanıcıların ilgisini daha canlı tutulması ve hakkınızda konuşulması sağlanması gerekmektedir.
  • Takipçi Yönetimi: Kullanıcı kişilerin yorum ve beğenirleri anlık olarak yanıtlanmalıdır. Her zaman iletişim halinde olunmasıyla birlikte müşterinin memnuniyeti sağlanması ve markanın itibarının korunmasına özen gösterilmelidir. Müşterinin markaya karşı olan sadakatinin artması da sağlanır. Markaya olan güvenin artmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.
neden sosyal medya yönetimi yapılmalı
neden sosyal medya yönetimi yapılmalı

Neden Sosyal Medya Yönetimi Yapılmalı

Sosyal medya içeriğinde İnstagram, Facebook, YouTube ve Twitter gibi mecralarda firmaların aktif bir şekilde pazarlama yapmaktadır. Bu pazarlama çalışmalarında firmanın hem markalaşma haline gelmesiyle birlikte müşteri edinmesi de önemli bir rol oynamaktadır. Yapılan bu çalışmaların nasıl yapılmasıyla ilgili bir planlama, uygulama ve devamlı olarak iletişim kurmak oldukça fayda sağlayacaktır.

izmir sosyal medya yönetimi neler yapar
izmir sosyal medya yönetimi neler yapar

İzmir Sosyal Medya Yönetimi Neler Yapar

İzmir SEO uzmanı tarafından markanız ile ilgili yapılması gerekenleri planlama yapılmakta ve gerekenlerin yapılması gerçekleştirilmektedir. Markanızın ihtiyacı olan dijital pazarlama çalışmalarının planlaması yapılıyor ve uygulaması yapılmaktadır. Daha sonrasında ise bununla raporlama sunulmaktadır. SEO uzmanı olarak sizlere sunmuş olduğum farklı kategorilerdeki hizmetlerde SEO, Sosyal Medya Yönetimi ve Reklam Yönetimi olarak yer almaktadır.

  • SEO (Search Engine Optimization) : Google arama sonuçlarını ve rakip analiziyle birlikte, kullanımı sağlanan anahtar kelimelerin, SEO çalışmalarının analizi yapılmaktadır. Başarılı bir SEO çalışması açısından sizin firmanız ile ilgili nelerin yapılması gerektiği planlanır. Firmanızla alakalı bir görev haritası da hazırlanır. Hazırlanan bu planlamayla birlikte içerik üretimi, SEO açısından uyumlu görseller, SEO açısından markanıza uyumlu olan anahtar kelimelerin belirlenmesi, backlink, rakip analizi, ürün açıklamaları ve Google sıralamasında 1.sıraya gelmeyi sağlayacak çalışmalar yapılmaktadır. SEO açısından uyumlu olan içeriklerin yayınlanması ve sitenizin düzenlenmesiyle birlikte arama motorlarına uyumlu bir hale getirilmesi sağlanır. Bu sayede SEO optimizasyonları gerçekleşmektedir. Haftalık ve aylık raporların yayınlanmasıyla birlikte düzenli takip sağlanır. Yayınlana bu rakamların takibini yaparak geleceğe yönelik başarınız planlanır.
  • Sosyal Medya Yönetimi : Sosyal medya kanalları üzerinden daha fazla kişiye ulaşabilmek ve markanın bilinirliğini arttırabilmek açısından sizlere en çok etkileşim sağlayacak tasarımı oluşturmakta ve sosyal medya kanalları üzerinden reklam kampanyaları oluşturmakta aynı zamanda bunların yönetimiyle birlikte optimizasyonları sağlanmaktadır.
  • Reklam Yönetimi :  Rakiplerinizin reklam çalışmalarının inceleyerek, sizlerin nereye, ne zaman, nasıl reklam vermenizle ilgili olarak analizler yaparak markanızın performansını arttırılması sağlanır. Verilecek olan reklamla ilgili uygun içerik ve görsellerin düzenlenmesiyle birlikte yayınlanır. Reklam yönetiminin yapılmasıyla birlikte daha az maliyetle daha fazla müşteri elde etmeniz sağlanmaktadır.