SEO Uzmanı

seo uzmanı
seo uzmanı

Sürekli olarak güncellenmekte olan SEO bilgilerini doğru tekniklerle birlikte kullanımı sağlanarak web sitenizi Google arama sonuçlarında 1.sayfa üst sıralarda çıkması hedeflenmektedir. Google arama motoru sonuçlarında 1.sayfada üst sıralarda yer alarak daha fazla müşteri elde etmeniz mümkündür.

Doğru rakip analizi ve sektör analizi ile birlikte belirlenmekte olan anahtar kelimeler ile birlikte müşterilerinizin sizlere daha ulaşılır olması sağlanır. Site içi SEO, site dışı SEO, rakip analizi ve özgün içeriklerin planlanması ile birlikte pek çok teknik ile birlikte sitenizin performansının yükselmesi sağlanır.

SEO Uzmanı İrem Özdemir, SEO çalışmaları ile ilgili merak edilen soruların cevabını bu yazısında sizler için derlemiştir.

SEO Çalışmaları 1 Yıllık Planlanmakta

Web sitenizin Google arama sonuçlarında hedeflenen pozisyona gelmesi için SEO çalışmaları en az 1 yıllık olarak planlanmaktadır. Uzun vadede planlanan SEO çalışmaları ile birlikte daha kalıcı sonuçların elde edilmesi söz konusudur.

Sektör Analizi

Google arama sonuçlarında üst sıralarda yer alan rakip firmaların analizi yapılır. Yapılan analizler sonucunda rakiplerinizin üzerine çıkmak için en doğru SEO çalışma planı hazırlanır. Bu durumda daha başarılı sonuçların elde edilmesi söz konusu olmaktadır. SEO uzmanı olarak yaptığım sektör analizleri sonucunda uzun vadede daha başarılı ve kalıcı sonuçlar elde etmekteyim.

SEO Çalışması Ne Kadar Sürer

SEO çalışmalarının bir başlangıcı vardır, fakat bir bitişi yoktur. SEO çalışmalarının planlı, düzenli ve dikkatli bir şekilde yapılması çok önemlidir. Yapılan çalışmaların sonunda olumlu sonuçların alınabilmesi için en az 1 yıllık çalışma yapılması gereklidir. SEO çalışmalarının düzensiz yapılması durumunda web sitenizin performansı olumsuz yönde etkilenebilmektedir.

SEO ve Sosyal Medya Çalışmaları

Sitenizde bulunan pek çok içerik sosyal medya üzerinden paylaşılması durumunda zaman içerisinde alınan beğeniler, retweetler, yapılan paylaşımlar bu içeriğin arama motorundaki sıralamasının üst sıralarda çıkmasını sağlamaktadır.

Bu durumun değerlendirilmesi durumunda sosyal medya tarafından yapılan çalışmalar ve etkileşim oluşması ile birlikte yükseliş gösteren sıralamalar arasında bir bağlantı olmasından dolayı da etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Sıralama sonuçlarındaki yükselme sadece sosyal medya etkisinin olduğunu söylemek yanlış olur. Bu etkileşim dışında farklı etkilerin oluşması gerekmektedir. Düzenli olarak yapılan SEO çalışmalarıyla birlikte sosyal medya hesaplarının desteklenmesi bir bütündür ve bu çalışmalar sonucunda olumlu sonuçlar alırız. Tüm çalışmaların planlı olması çok önemlidir. Yapılan planlamar sonucunda başarılı sonuçlar almanız mümkün olacaktır.