Google’da 1. Sayfaya Nasıl Çıkarım

google'da 1.sayfaya nasıl çıkarım
google'da 1.sayfaya nasıl çıkarım

Sitenizin ziyaretçi sayısını arttırabilme açısından ve gelen ziyaretçilerin sizlere ulaşabilmesi açısında Google’da 1.sayfada çıkılması oldukça önem taşımaktadır. Peki, Google’da 1.sayfaya nasıl çıkarım? Diyorsanız doğru yerdesiniz. İzmir SEO uzmanı tarafından tüm detaylı bilgilerle birlikte bu yazımda derlenmiştir. Aynı zamanda Google’da 1.sayfa konulu yazıma da göz gezdirip daha detaylı bilgi edinmeniz mümkün olacaktır.

Google’da 1.Sayfada Nasıl Çıkarım

Sitenizin Google’da çıkabilmesi açısından yapılması gereken pek çok konu vardır. Öncelikle sitenizin alt yapısının SEO açısından uyumlu olması oldukça önem taşır. İçeriklerin özgün olması, içeriklerin içeriğinde anahtar kelimelerin kullanımı, etiketlerin yapılması, meta açıklamalarının SEO açısından uyumlu olarak yapılması, görsellerin açıklamaları ve boyutları da Google sıralamasında çıkabilmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

web sitesi nasıl yükselir
web sitesi nasıl yükselir

Web Sitesi Nasıl Yükselir

 • Anahtar kelimelerin kullanımı,
 • Web sitesinin yükselebilmesi için anahtar kelimenizi yazının ilk 100 kelimesi içerisinde kullanmanız gerekir,
 • Site dışı SEO çalışması,
 • Dikkat çeken ve yazınızla alakalı meta açıklaması yazın,
 • Anahtar kelimenizi stratejik olarak kullanmayı sağlayın,
 • İçeriklerin SEO açısından uyumlu olduğuna dikkat edin,
 • Görsel açıklamaları ve boyutlarının SEO açısından uyum sağladığına dikkat edin,
 • Uzun içerikler üretin,
 • Site içerisinde link kullanın,
 • Sitenizin hızını arttırabilmek açısından çalışmalar yapın,
 • Sitenizin mobil açısından da uyumlu olmasına özen gösterin,
 • Kalitesi yüksek backlink almaya özen gösterin.

Yeni Web Sitesi Google’da Ne Zaman Çıkar

Yeni web sitesi Google’da Ne Zaman Çıkar? Sorusunu kısa bir şekilde açıklanması durumunda; Bulut web sitesiyle kurulan web sitesinin Google’da yer alan şartlara bağlı olmasıyla birlikte yaklaşık olarak 2 saat içerisinde gerçekleşebilmektedir. Fakat bu şartlar haricinde yeni açılmış olan bir web sitesinin Google üzerinde arama sonuçlarında çıkabilmesi açısından 1-2 hafta beklenmesi gerekmektedir.

SEO Neden Önemli

Sitenizin ziyaretçi sayısını organik yöntemlerle birlikte artış görülmesi ve Google’daki sıralamanın daha kalıcı olabilmesi açısından SEO çalışmaları oldukça önem taşımaktadır. Hedeflenen anahtar kelime ile birlikte sıralamada üst sıralara çıkabilmek açısından ihtiyaç olmaktadır. Ayrıca sitenin maksimum düzeyde geri dönüş alabilmek için de SEO çalışmaları büyük oranda önem taşımaktadır.

seo çalışmaları ne kadar sürmekte
seo çalışmaları ne kadar sürmekte

SEO Çalışmaları Ne Kadar Sürmekte

SEO çalışmalarının ne kadar sürmesiyle ilgili kısa bir açıklama yapılması durumunda; SEO çalışmaları süreç içerisinde gerçekleşmektedir. SEO çalışmaları devamlılık isteyen çalışmalardan biridir. Google tarafında sürekli olarak yeni güncelleme yapılmasından dolayı doğru zamanda doğru şekilde müdahale edilmesi gereken bir çalışma olduğunu belirtebilirim.