En İyi Laptop Markaları 2023

izmir seo uzmanı
izmir seo uzmanı

2023 yılının en iyi dizüstü bilgisayarları çeşitli markalar, fiyatlar ve özelliklerle birlikte gelmektedir. En iyi bilgisayar modellerini, oyun, iş, okul ve günlük kullanıma uygun güçlü makinelerle birlikte seçmeye özen gösteren İzmir SEO Uzmanı İrem Özdemir, bu yazısında tüm tavsiyelerini sizler için derlemiştir.

Her şeyden önce sizler satın almak istediğiniz bilgisayarı ne için kullanacaksınız? Çalışma ekipmanlarının en iyisini tercih eden SEO Uzmanı İrem Özdemir, 2023 yılının en iyi bilgisayar modellerini burada derlemiştir.

Oyun oynayabileceğiniz, film ya da müzik zevkini iyi bir şekilde yaşayabileceğiniz bilgisayar modellerini, donanımına ve fiyatına bağlı olarak değerlendirme yaptık. Laptop tavsiye içeriğimizle birlikte Apple, Monster, Casper, MSI, Dell, Asus ve LENOVA gibi çeşitli markaların üretimi sağlayan modeller içermektedir.

En iyi bilgisayar hangisi? Şüphe duymadan laptop almak isteyen kişilerin akıllarına ilk soru gelmektedir. En fazla tercih edilen dizüstü bilgisayarlar ise genel olarak hızlı işlemciye sahip olan laptop modelleri yer almaktadır. Peki, hangi dizüstü bilgisayarı almalı?

apple macbook pro
apple macbook pro

Apple MacBook Pro

Apple’ın yeni M1 çip işlemcisi diğer modellerle karşılaştırıldığında 2.8 kat daha fazla performans sergilemektedir. Yeni Apple Macbook Pro’nun 20 saatlik pil ömrüyle birlikte gün içerisinde prize bağlı kalınmamasıyla birlikte dış ortamlarda rahat bir şekilde kullanımı sağlanmaktadır. M1 işlemcisinin içerisinde bulunan 8 çekirdekli GPU’su şimdiye kadar gelişimi sağlanan en güçlü grafik işlemcisi olmayı başarmıştır. Retina özellikli ekranında yer alan True Tone özelliği ise renkleri daha doğal göstermektedir. Aynı zamanda makas tipli Magic Keyboard ile birlikte uzun çalışmalarınızda daha rahat ve sessiz klavye deneyimi yaşamış olursunuz.

apple macbook air
apple macbook air

Apple MacBook Air

En iyi laptoplardan biri olan Apple MacBook Air, tam sizlere göre bir üründür. Macbook Air, İntel Core i5 5350U işlemcisinden dolayı her türlü işinizi hızlı bir şekilde halletmenizi sağlamaktadır. 128 GB SSD sayesiyle her dosyanızı oldukça hızlı bir şekilde açmakta ve zamandan tasarruf ettirmekte olan cihazlardan biridir. Ayrıca 1600 x 900 ekran çözünürlüğüyle birlikte kaliteli bir görüntü sağlar. Son olarak ise şık tasarımıyla birlikte ön plana çıkan bu dizüstü bilgisayar, iş hayatınızda da sizlere pek çok kolaylık sağlamaktadır.

dell 3510
dell 3510

Dell 3510

Laptop tavsiyeleri içeriğinde Dell 3510 ile birlikte devam etmekteyiz. Dell 3510, 4 çekirdekli i5-10210U işlemcisiyle birlikte tüm işlerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. 8 GB DDR4 ram bellekleriyle birlikte yüksek performans sağlamakta olan bu cihaz, 256 GB SSD sayesiyle dosya transferlerini de oldukça kısa zamanda gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda mühendisler ve yazılımcıların en fazla tercih etmiş olduğu dizüstü bilgisayarlardan biri olarak yerini almaktadır. Autocad gibi programların en aktif şekilde kullanımını sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

lenova yoga c740
lenova yoga c740

Lenova Yoga C740

Oldukça hafif bir yapıya sahip olan Lenova Yoga C740, sahip olduğu 10. nesil i7 işlemcisi ile birlikte pek çok görevi gerçekleştirmektedir. Autocad gibi güçlü programlarıyla birlikte rahat bir şekilde çalışmasını sağlayan bu cihaz 14 inçlik Full HD ekranı bulunmaktadır. Aynı zamanda modelin 8 GB Ram ve 512 GB SSD depolaması yer almaktadır. Ekstra olarak cihazı istediğiniz zaman tablete ya da tekrardan dizüstü şekline çevirmeniz mümkündür.

hp probook x360
hp probook x360

HP ProBook X360

1.49 kg ağırlığı ile birlikte istenilen yere rahat bir şekilde taşınan HP ProBook X360, AMD Ryzen 5 4500U işlemciye sahiptir. 8 GB Ram ve 256 GB SSD depolama ile birlikte verilen komutu saniyeler içerisinde gerçekleştirmekte olan bu model Li-Ion teknolojisi ile birlikte bataryası yer almaktadır. Bu bilgisayarla birlikte mühendislik ya da grafik programları rahat bir şekilde çalışmaktadır.

casper nirvana c350
casper nirvana c350

Casper Nirvana C350

Fiyatına göre kullanıcısını fazlasıyla mutlu etmeyi başaran Casper Nirvana C350, işlemci olarak Intel Celeron N4000’i kullanmaktadır. 4, GB RAM, 128 GB SSD alanı, Intel UHD Graphics 600 paylaşımlı ekran kartıyla birlikte 14 inç boyutunda HD çözünürlü ekrana sahip bu laptop oldukça ince bir yapıya sahiptir. Performans olarak oldukça başarılı olan bu cihaz, şiddetle almanızı öneririm.